تفاوت نقره سیاه قلم و سفید قلم

نقره سیاه قلم و سفید قلم

نقره از گذشته به عنوان یکی از فلزات گران‌ بها در ساخت جواهرات و صنایع دستی مورد توجه و استفاده قرار گرفته است. دو سبک نقره که در ساخت زیورآلات و ظروف نقره‌ ای بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، نقره سیاه قلم و نقره سفید قلم هستند. ما در این مقاله، به تفاوت‌های این دو نوع نقره از حیث ظاهر، فرآیند تولید و کاربردهای آنها بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

نقره سیاه قلم

نقره سیاه قلم به نقره‌ای گفته می‌شود که سطح آن با استفاده از فرآیندی به نام اکسیداسیون سیاه می شود. این فرآیند به ایجاد طرح‌ها و نقوش مشکی روی سطح نقره منجر می‌شود که جلوه‌ای زیبا و خاص را به آن می‌بخشد. از این تکنیک در صنایع دستی و ساخت انواع جواهر استفاده می شود.

نقره سیاه قلم ظاهری مات و مشکی دارد که طرح‌ها و نقوش آن بصورت واضح دیده می‌شوند. این مدل نقره به دلیل کنتراست بالایی که بین رنگ مشکی و نقره‌ای دارد، جلوه‌ای جذاب و متفاوت را خلق و ایجاد می کند.

نقره سیاه قلم بیشتر در ساخت جواهرات، انواع ظروف تزئینی و صنعت هنرهای دستی به کار می‌رود. این مدل نقره به دلیل ظاهر منحصر به فرد و هنری ای که دارد، مورد توجه هنرمندان و علاقه‌مندان به صنایع دستی قرار گرفته است.

انوع شیرینی خوری نقره سیاه قلم

نقره سفید قلم

نقره سفید قلم به سبکی از نقره‌ گفته می‌شود که سطح آن با فرآیندهای مختلفی مانند صیقل دادن، جلادهی و پوشش دادن با روکش‌های خاص، به رنگ سفید و براق تولید می گردد. این مدل نقره ظاهری درخشان و براق دارد که زیبایی خاصی در آن ایجاد می نماید.

نقره سفید قلم سطحی براق و درخشان دارد که بخوبی منعکس کننده نور می باشد. این مدل نقره بخاطر جلوه‌ی لوکس و بسیار شیکی که دارد، بسیار مورد پسند علاقه‌مندان می باشد.

نقره سفید قلم در ساخت جواهرات لوکس، انواع ظروف تزئینی و دیگر محصولات نقره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل نقره به علت درخشندگی و زیبایی منحصر به فردش، برای مناسبت‌های خاص و یا هدیه دادن به افراد مهم زندگیتان انتخابی عالی و بسیار مناسب است.

انواع جعبه جواهرات نقره سفید قلم

تفاوت‌های کلیدی نقره سیاه قلم و سفید قلم

  • ظاهر: نقره سیاه قلم ظاهری مات و مشکی دارد، اما نقره سفید قلم ظاهری براق و درخشان دارد.
  • فرآیند تولید: نقره سیاه قلم با فرآیند اکسیداسیون سیاه می‌شود، اما نقره سفید قلم با صیقل دادن و جلا دهی به دست می‌آید.
  • کاربردها: نقره سیاه قلم بیشتر در صنایع دستی و هنرهای تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد اما نقره سفید قلم برای ساخت جواهرات لوکس و هدایای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با وجود تفاوت‌هایی که در بالا گفته شد، انتخاب بین نقره سیاه قلم و سفید قلم بستگی به سلیقه شخصی و کاربرد مورد نظر شما دارد. هر دو مدل نقره دارای زیبایی‌ها و ویژگی‌های خاص خود هستند که می‌توانند به عنوان انتخاب‌ های جذاب و متفاوت در جواهرات و صنایع دستی مورد استفاده قرار گیرند.

تولیدی صنایع دستی نقره فرقدانی، قدیمی ترین و اصیل ترین تولیدی نقره در استان اصفهان و تهران بوده که انواع متفاوت و بسیار زیبایی از ظروف نقره تزئینی، آینه شمعدان های نقره با طرح های خاص در اندازه های متفاوت، شیرینی خوری های نقره زیبا و انواع تابلوهای نقره را تولید و تمامی کارهای خود را با ضمانت کیفیت و اصالت کالا به سراسر کشور ارسال می نماید. برای سفارش محصولات نقره فرقدانی کافیست با ما تماس بگیرید و خرید خود را در کمترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.