درباره نقره فرقدانی

روایت برند

نقره فرقدانی

استاد شکرالله فرقدانی، متولد سال ۱۳۰۷ بنیانگذار تولیدی صنایع دستی فرقدانی و دارای بیش از ۲۰۰ هنرآفرین و ۵۰ کارگاه هستند.

ایشان از دوران کودکی به هنر قلمزنی که برادرانشان کار می کردند علاقمند شده و از سال ۱۳۳۰ کار خود را به طور مستقل شروع کردند. پیش از آن نیز برای دیگران کار می کردند و بعد از اینکه توانایی ساخت محصول را پیدا کردند اولین مغازه را در عباس آباد اصفهان ایجاد کردند.

ایشان بعد از آن به تهران رفته و به مدت 15 سال پخش نقره را که ساخت برادرانشان بود ادامه دادند.

 

بنیان‌گذار نقره فرقدانی استاد شکراله فرقدانی در سال ۱۳۳۰ این مجوعه را پایه‌گذاری نمودند و ابتدا در بازار هنر اصفهان فعالیت خود را آغاز نمودند ‌و سپس در راستای توسعه فضای فروشگاهی و تولیدی در سال ۱۳۸۶ با مشارکت مهندس مسعود فرقدانی (رییس هیئت مدیره و موسس هلدینگ پتروآیریک) شعبه مجتمع تجاری کوثر را راه‌اندازی کردند و از آن سال به عنوان بزرگترین تولیدی نقره در ایران فعالیت خود را ادامه میدهد. از سال ۱۴۰۰ مهندس سپند فرقدانی به عنوان مدیر جوان به مجموعه نقره فرقدانی ملحق شد و در همین راستا ایشان با توسعه تنوع محصولات نقره از جمله بیش از ۱۰۰ مدل مجسمه نقره که قبلا صرفا از طریق واردات وارد بازار ایران میشد باعث تغییر و تحول در نقره فرقدانی گردید. همچنین با حضور ایشان دومین و سومین شعبه مجموعه نقره فرقدانی تحت نظارت مستقیم ایشان در نیاوران و الهیه تهران افتتاح شد و نیز با نظر مهندس سپند فرقدانی در راستای دیجیتال برندیگ این مجموعه فعالیت نقره فرقدانی در فضای آنلاین و دیجیتال به صورت حرفه‌ای آغاز شد.
پروانه های دریافتی
هم اکنون در این مجموعه بیش از ۲۰۰ هنر آفرین در ۵۰ کارگاه جهت تولید با کیفیت ترین محصولات مشغول به فعالیت هستند، کلیه محصولات پس از طراحی  و ساخت در آزمایشگاه کنترل کیفیت تحت نظر اداره استاندارد مورد بررسی و در صورت تائید ممهور به مهر اداره استاندارد در کنار نشان نقره فرقدانی می گردند این رویه در کنترل کیفیت برای محصولات صنایع دستی از جنس نقره منحصر به فرد بوده و مفتخریم که اولین دارنده نشان استاندارد نقره از سال ۱۳۸۳ تا کنون بوده ایم. تولیدات نقره فرقدانی در ۳ فروشگاه اصفهان و تهران تحت مدیریت واحد و قیمت یکسان و همچنین در بیش از ۷۰ فروشگاه در سراسر کشور با مدیریت های مختلف عرضه می گردد.

استاد شکرالله فرقدانی از سال ۱۳۵۰ به اصفهان بازگشته و در بازار هنر مغازه تولیدی نقره داشتند اما برای رفاه مشتریان و عدم وجود فضای پارکینگ تولیدی را به محل فعلی یعنی مجتمع تجاری اداری کوثر که امکانات رفاهی و پارکینگ دارد تغییر دادند.

از برادران استاد ایشان می توان به حاج ابراهیم دایی زاده، حاج آقا اریضی و آقای ذوفن اشاره کرد  که از صاحب نام های قلمزنی در آن زمان بودند. استاد فرقدانی شاگرد برادرانشان بوده و سبک ایشان همانند استاد حاج ابراهیم دایی زاده است.

گواهینامه های دریافتی
گواهینامه نشان اعتماد از اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان
گواهینامه اعصای نماد اعتماد به فروشگاه صنایع دستی نقره فرقدانی